Raahen kaupungin eläkeläiset Raakel ry

Yhdistyksen tarkoituksena on toimia Raahen kaupungin, sen omistamien yhtiöiden ja muiden yhteisöjen palveluksesta eläkkeellejääneiden henkilöiden henkisten ja aineellisten etujen valvojana sekä heidän asemassaan ilmenevien epäkohtien korjaajana.

HALLITUKSEN ORGANISAATIO 2017


Hallituksen kokouspiiriin kuuluvat
Puheenjohtaja Heikki Jäälinoja, Varsitie 18 , 92120 RAAHE, 08-2277850 ja 044-9724940 heikki.jaalinoja@kotinet.com

Varapuheenjohtaja Riitta Härönoja, myös jäsenasiat, Cortenkatu 2 A 2, 92100 RAAHE, 050-352 2010, hareijo07@gmail.com

Liikuntavastaava Mauri Pirilä, Hakatie 2 A 1, 92139 RAAHE, 08-223 7222,
050-560 6223 mauri.pirila@hotmail.com

Kulttuuri ja ohjelmat
Jorma Korpi, Vilpunlaakso 40, 92120 RAAHE , 040-932 0373, jorma.korpi@omanetti.fi
Anneli Tuikkala, Kallenpolku 6 92120 RAAHE, 08-227 7024, 040-544 5975, anneli.tuikkala@bastu.net
Harry Sanaksenaho Ainolantie 3 92120 RAAHE, 08-241444, 044-7107070 harry.sanaksenaho@raahe.fi

Avustukset ja neuvonta
Pekka Leppikangas, Latvatie 10, 92130 RAAHE, 044-4393206
pekkaleppikangas@hotmail.com

Emännät
Arja Merikanto, Mäntymetsäntie 10, 92130 RAAHE, 08-220 610, 044-566 4174; arja.merikanto@kotinet.com ja
Hilkka Riihijärvi, Järvenkankantie 7 B 8, 92120 RAAHE , 0400 439691, 08-227 7807,
hilkka.riihijärvi@gmail.com

Retket, tilaisuudet ja arpajaiset

Pirjo Männistö, Närhinkuja 14, 92120 RAAHE, 08-227 7139, 044 327 7139
Liisa Mattila, Metsolantie 14, 92130 RAAHE, 08-223 8575, 050 4115623, lissu.mattila@gmail.com
Riitta Härönoja, Yhteystiedot ylempänä

Sihteeri Pauli Vaihoja, Pauhankatu 10, 92100 RAAHE 08-2238160, 044-5332742 (ulkopuolinen) vaihojapauli@gmail.com

Rahastonhoitaja Sirkka Kankaala, Ollinsaarentie 44 A1 92120 RAAHE,
08-223 6809, 040-831 3898 (ulkopuolinen) sirkka.kankaala@kotinet.com

Kunniapuheenjohtaja
Meeri Larsson, Brahenkatu 12, 92100 Raahe 08-223 7274 ja 0440 223 727
Kunniapuheenjohtaja Pentti Rahkamaa, Itä-Vilppu 6, 92130 RAAHE 08-223 1058, 040-743 8726 pentti. rahkamaa@kotinet.com

Ajankohtaista tiedotteet- klikkaa tästä