Raahen kaupungin eläkeläiset Raakel ry

Yhdistyksen tarkoituksena on toimia Raahen kaupungin, sen omistamien yhtiöiden ja muiden yhteisöjen palveluksesta eläkkeellejääneiden henkilöiden henkisten ja aineellisten etujen valvojana sekä heidän asemassaan ilmenevien epäkohtien korjaajana.

Ajankohtaista-tiedotteet - klikkaa tästä

Organisaatio 2016

Hallituksen kokouspiiriin kuuluvat:

Puheenjohtaja Heikki Jäälinoja, Varsitie 18 , 92120 RAAHE, 08-2277850 ja 044-9724940, heikki.jaalinoja@kotinet.com

Varapuheenjohtaja Riitta Härönoja, myös jäsenasiat, Cortenkatu 2 A 2, 92100 RAAHE, 264 202, 050-352 2010, hareijo07@gmail.com

Kunniapuheenjohtaja Meeri Larsson, Brahenkatu 12, 92100 Raahe 223 7274 ja 0440 223 727

Kunniapuheenjohtaja Pentti Rahkamaa, Itä-Vilppu 6, 92130 RAAHE 223 1058, 040-743 8726, pentti. rahkamaa@kotinet.com

Liikuntavastaava Mauri Pirilä, Hakatie 2 A 1, 92139 RAAHE 223 7222, 050-560 6223 , mauri.pirila@hotmail.com

Kulttuuri ja ohjelmat:

Jorma Korpi, Vilpunlaakso 40, 92120 RAAHE , 040-932 0373, jorma.korpi@omanetti.fi

Anneli Tuikkala, Kallenpolku 6 92120 RAAHE, 227 7024, 040-544 5975, anneli.tuikkala@bastu.net

Anneli Mustakallio, Pauhankatu 13 92100 RAAHE, 223 1356, 0400-394972, anneli.mustakallio@gmail.ccom

Avustukset ja neuvonta:

Viljo Lehmusketo, Antinkaantie 25 C 92130 RAAHE, 223 7770, 050-490 2728, viljo.lehmusketo@kotinet.com

Emmännät :

Arja Merikanto, 220 610, 044-566 4174, arja.merikanto@kotinet.com ja

Hilkka Riihijärvi, Järvenkankantie 7 B 8, 92120 RAAHE , 0400 439691, 227 7807, hilkka.riihijärvi@gmail.com

Retket, tilaisuudet ja arpajaiset

Pirjo Männistö, Närhinkuja 14, 92120 RAAHE 227 7139, 044 327 7139

Liisa Mattila, Metsolatie 14, 92130 RAAHE 223 8575, 050 4115623, lissu.mattila@gmail.com

Hallituksen ulkopuoliset

Sihteeri Pauli Vaihoja, Pauhankatu 10, 92100 RAAHE 2238160, 044-5332742

vaihojapauli@gmail.com

Rahastonhoitaja Sirkka Kankaala, Ollinsaarentie 44 A1 92120 RAAHE, 223 6809, 040-831 3898

sirkka.kankaala@kotinet.com

Ajankohtaista tiedotteet- klikkaa tästä